INTERVJUU | Mari-Liis Laanetu: psühhiaater peab nägema inimest tervikuna (1)
Mirjam Esperk
mirjam@celsius.ee
Psühhiaater Mari-Liis Laanetu leiab, et psühhiaatria on äärmiselt põnev ja mitmekesine eriala, mis vaatab nüüdisajal inimest tervikuna – olulised on nii inimese psüühilised kaebused kui ka füüsilist tervist puudutavad probleemid. Oma mõju ja jälje on patsientidele jätnud ka koroona-aastad ja sõda Ukrainas.
Kriisivalmidus algab seestpoolt. Öö Kiievis ja õppetunnid Eestile
Uudised Kriis ei tule alati ootamatult – vahel elab ta pikka aega meie kõrval, lihtsalt teises riigis, teise taeva all. Ukrainas pommirahe all veedetud öö pani mind mõistma, et turvatunne on habras luksus ja valmisolek kriisiks algab inimesest endast. Mitte süsteemist ega ametkonnast, vaid teadmistest, koostööst ja empaatiast, mis hoiavad ühiskonda koos siis, kui süsteemid alles tasakaalu otsivad.
Arstiõppekava arendustiim käis tutvumas Maastrichti Ülikooli tudengikeskse õppekorraldusega
Uudised Tartu Ülikooli arstiõppekava arendustiim külastas novembri lõpus Maastrichti Ülikooli, et saada ülevaade sealse arstiõppe ülesehitusest ning koguda hollandlastelt inspiratsiooni õppekava uuendamiseks.