Naiste intiimhügieeniga seotud terviseprobleemid

Apteegikosmeetika valikus on mitmeid intiimhügieenivahendeid, mis lubavad taastada tupe normaalse pH, vähendada ebameeldivat lõhna ja suurenenud voolust, ennetada tupepõletikke. Lisaks on müügil rohkelt erinevaid geele, küünlaid ja kapsleid, mis lubavad sama. Kas tõesti on 
kõik need asjad normaalse intiimhügieeni tagamiseks tarvilikud? Milline voolus on normaalne ning millised muutused vajaksid tähelepanu?

Diabeedikonverentsi ülevaade: muutused diabeediravis

Tallinnas toimus 30. septembril diabeedikonverents, mille raames tutvustati uut 2. tüüpi diabeedi ravijuhendit, anti ülevaade suukaudsetest ja süsteravimitest ning ravimitega potentsiaalselt kaasnevast hüpoglükeemiast. Lisaks käsitleti diabeedi riskifaktoreid ja haiguse ennetuses olulisi aspekte.

Diabeediravimid ja nende koostoime enimlevinud ravimitega. Suunakem patsiente ka ise teadmisi hankima

Diabeediravi eesmärk on veresuhkru hoidmine normi piires, et ennetada või edasi lükata diabeediga seotud tüsistusi. Diabeediravi ordineerimisel tuleb arvesse võtta mitmeid faktoreid, nagu näiteks diabeedi tüüp, kaasuvad haigused ja koostoimed teiste ravimitega.    

D-vitamiin perearsti igapäevatöös

Meditsiiniuuringutes on viimastel aastatel leitud seoseid päikesevitamiiniks kutsutud D-vitamiini tarbimise ja tugevama tervise vahel. Patsientidega igapäevaharjumustest rääkides aga selgub, et D-vitamiiniga rikastatud toiduainete valik menüüs ei ole suur, kuid eluviisist lähtuvalt vajavad mõned inimesed profülaktilisest suuremat annust D-vitamiini.

Rohkem D-vitamiini

D-vitamiinist – nn päikesevitamiinist – ja selle olulisusest räägitakse õnneks järjest rohkem. Selleteemalisi artikleid ja uurimusi tuleb aina juurde. Miks D-vitamiin nii oluline on ja mis võib olla tagajärjeks, kui inimesel on organismis kestev D-vitamiini defitsiit?

Probiootikumide tarvitamisest antibiootikumikuuri ajal

On üldteada tõde, et antibiootikumid on ühed enim välja kirjutatud ravimid maailmas, kuna need hävitavad baktereid ja takistavad nende paljunemist. Samas aga viib antibiootikumide tarvitamine organismi mikrofloora tasakaalust välja. Proviisor Külli Teder selgitab, miks on probiootikumid organismi mikrofloora taastamisel olulised.    

Lapse kõhukinnisuse ravis on oluline järjepidevus

Lapseea funktsionaalne kõhukinnisus on üldlevinud probleem, millega perearstid oma igapäevatöös sageli kokku puutuvad. Funktsionaalse kõhukinnisuse esmadiagnostikas on oluline põhjalik anamneesivõtmine ning järelravis järjepidevus. Kui varakult sekkuda ja kasutada piisavat ravi, saab 80–90 protsenti kõhukinnisuste kulust mõjutada positiivselt.

Naha ja pehmete kudede infektsioonid nõuavad kiiret ravi

Kergematel juhtudel on naha ja pehmete kudede infektsioonide puhul tegemist komplitseerumata pindmise infektsiooniga, kuid rasketel juhtudel võib olla tegu eluohtliku seisundiga, mis nõuab kohest ravi. Õige diagnoosi püstitamine ja infektsiooni ulatuse täpne selgitamine on siin kriitilise tähtsusega.

Uudised


Õige hooldus lükkab atoopilise dermatiidi ilmnemist edasi

Atoopiline dermatiit on krooniline nahahaigus, mille vallandumises ja progresseerumises on kesksel kohal nahabarjääri pärilik düsfunktsioon. Naha õige hooldusega juba varasest lapseeast alates võib aga atoopilise dermatiidi ilmnemist edasi lükata või koguni peatada.

Maire Noormägi: auväärt proviisorist on saanud ärimees

Jõgevamaal Puurmani valla keskuses peidab end perearstikeskuse nurga taga väike päevinäinud apteek, kus riiulid ei ole ravimitest lookas ja kus noori kliente kohtab harva. Viimased 36 aastat on väärika eaga 106-aastasel apteegil hinge sees hoidnud proviisor Maire Noormägi, kes usub, et proviisoriapteekidel on tulevikku.