Lemmiklooma kõrvahaigus kuulub nahahaiguste hulka

Loomade kõrva ehitus erineb inimese kõrva ehitusest ja võrreldes inimese kõrvaga on looma väliskuulmekäik väga pikk ning L-tähe kujuline. Kuulmekäik on vooderdatud nahaga ning enamasti tekibki põletik just sinna, seega kuuluvad lemmikloomade kõrvahaigused hoopis nahahaiguste hulka. Lisaks ei ole kõrvapõletik omaette haigus, vaid pigem haigustunnus, ning sellel võib olla väga palju põhjuseid.

Tulemuse tagab ainult õigesti paigaldatud kinesioteip

Kinesioteipimine on jõudnud üha enam tavainimeste ja harrastussportlasteni. Varjuküljena tuleb füsioterapeutidel sageli puutuda kokku inimestega, kes ütlevad, et kinesioloogiline teip ei toimi. Tihti on selles süüdi organismi seisundi või kaebuse põhjuste ebapiisav hindamine ning teibi vale paigaldamine.

D-vitamiini manustamine vähendab luumurdude esinemissagedust

D-vitamiini puudusest ja selle tagajärgedest on viimastel aastatel nii palju räägitud, et on märgata inimeste teadlikkuse kasvu, kuid iga hea asjaga peab oskama piiri pidada ja igapäevatöös on juba ette tulnud ka juhtumeid, kus patsient tarvitab liiga palju D-vitamiini. 

Rahustava ja und soodustava toimega käsimüügipreparaatide kasutamine olgu kaalutud otsus

Rahustavate ja und soodustavate käsimüügi­preparaatide rohkus apteegis võtab silme eest kirjuks ning vähem informeeritud ostjal läheb konkreetse preparaadi valimisel kindlasti tarvis apteekri abi, seda enam, et käsimüügipreparaatide pakendid kipuvad teinekord lubama küllalt uskumatuid ravitoimeid.

Levinuimad nahaprobleemid imiku-, väikelapse- ja lapseeas

Pikaajalised uuringud on näidanud, et kuigi lapse nahk on sünnihetkel näiliselt peaaegu täiuslik, on vastsündinu nahk struktuurilt ja funktsioonilt võrreldes täiskasvanu nahaga ebaküps.

Mitmevärvilise kliiketendustõve ravis on eelistatavad lokaalsed ravimid

Kliiketenduseks nimetatakse erineva patogeneesi ja kliinilise pildiga haigusi, mille iseloomulikuks tunnuseks on peenehelbeline ketendus lööbeelementide pinnal. Sagedasemad kliiketendusena avalduvad haigused on mitmevärviline ja roosa kliiketendustõbi. Artiklis keskendume eelkõige mitmevärvilisele kliiketendustõvele, roosat kliiketendustõbe on iseloomustatud diferentsiaaldiagnostilises lõigus.

Mida peaks apteeker teadma kardiovaskulaarsest riskist?

Südame-veresoonkonnahaigused on Eestis haigestumuse ja surma põhjuste hulgas esikohal. Kõrge vererõhk on insuldi, müokardiinfarkti, südame­puudulikkuse, neerukahjustuse, kognitiivsete häirete ja enneaegse surma oluline riskitegur.

Kuidas valida haavale sobiv ravitoode

Haavaprobleemidega kimpus olevaid inimesi on palju ning pea kõik tervishoiutöötajad puutuvad haavadega sagedasti kokku. Mõned haavad paranevad kiiresti ja tõrgeteta, teised on aga vägagi visad. Kuidas valida sobiv haavaravitoode, annab nõu haavaõde Helena Tern.

Apteegiteenuse kvaliteedijuhis aitab apteekidel oma tegevust hinnata

  • Kristiina Sepp
  • Minna-Mari Salm
  • Ott Laius
  • Daisy Volmer
  • Telli ajakiri
Apteegiteenuste kvaliteedijuhis (AKJ) on üks võimalus Eesti üldapteekide tegevuse hindamiseks. AKJ indikaatoreid võib iga apteek vajadusest lähtuvalt kasutada ja võtta saadud tulemused aluseks muudatuste kavandamisel või elluviimisel. Süstemaatiline juhise põhimõtete järgimine on üks käepärastest võimalustest apteegiteenuse kvaliteedi ühtlustamiseks. Järgnevalt saab lugeda ülevaadet järjekordsest apteekide enesehindamisest, mis toimus 2016. a sügisel.

Uudised


Pärtel Relve: apteekrite potentsiaal on kasutamata

Tallinna Veerenni tervisekeskuse Südameapteegi juhataja kohusetäitja proviisor Pärtel Relve 
on veendunud, et apteekritel on potentsiaali enamaks, kui praegused töökohustused ette näevad. “Apteekides võiks pakkuda rohkem tervishoiu­teenuseid ja seeläbi vähendada esmatasandi meditsiinisüsteemi koormust,” sõnab ta.