WHO: kõrgemad maksud alkoholile on jätkuvalt mõttekad

Piret Rospu
med24@med24.ee
Maailma Terviseorganisatsioon (World Health Organization, WHO) koostas statistilise mudeli, et hinnata viie erineva alkoholikontrolli vähendamise strateegia kulutõhusust alkoholiga seotud surmade ja muude kahjude vähendamisel. Alkoholiga on otseselt seotud enam kui 5% surmadest ja üle 4% haigestumistest üle kogu maailma.

Õdede liit: eriõe staatus põhineb magistriharidusel, mitte täiendõppel
Uudised Eesti Õdede Liit ei pea õigeks Eesti Perearstide Seltsi ettepanekut anda täiendõppe läbinud pereõdedele eriõe staatus. Liidu hinnangul ei saa ükski täiendõpe, sh vaimse tervise või kliinilise farmakoloogia kursus, asendada eriõenduse magistritasemel haridust ega anda õigust eriõe nimetusele.
Tervise Arengu Instituudi teadur Karin Streimann valiti Euroopa Ennetusuuringute Ühingu juhiks
Uudised Tervise Arengu Instituudi ennetuse valdkonna juht Karin Streimann valiti Euroopa Ennetusuuringute Ühingu (EUSPR - European Society for Prevention Research) presidendiks. Hetkel asus ta asepresidendi rolli, ühingu presidendi ameti võtab üle 2028. aastal.