Tänapäeval jõuab internetti järjest enam terviseinfot – eriti COVID-19 pandeemia ajal levis tervisealane teave laialdaselt just sotsiaalmeedia platvormidel. Seejuures on terviseinfo loojateks, jagajateks ja tarbijateks nii tavainimesed, suunamudijad kui ka tervishoiutöötajad.
Suur hulk erinevatest allikatest pärinevat teavet on muutnud keskseks küsimuseks usalduse – kuidas, miks ja mida inimesed platvormidel usaldavad. „Usaldus ja visuaalsus: igapäevased digipraktikad (TRAVIS)” on rahvusvaheline uurimisprojekt, milles uurime, kuidas inimesed kogevad ja väljendavad usaldust tervisega seotud sotsiaalmeediakommunikatsioonis.
Esitluses tutvustame uurimistulemusi, keskendudes sellele, kuidas sisuloojad (nii tervishoiutöötajad kui ka suunamudijad) meditsiinilist ekspertsust sotsiaalmeedias kuvavad – vaatame, milliseid strateegiaid kasutatakse ning kuidas auditoorium sellele reageerib. Lisaks võtame luubi alla alternatiivmeditsiiniga seotud diskursused – analüüsime, mis soodustab nende levikut ning kuidas noored tajuvad nende usaldusväärsust.
Koolitust viivad läbi Jaana Davidjants, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi külalisteadur, Katrin Tiidenberg, Tallinna Ülikooli Balti filmi, meedia ja kunstide instituudi osaluskultuuri professor ja modereerib Piret Rospu, Tabasalu Perearstikeskuse perearst.
Kuulama on oodatud perearstid, pereõed, tudengid ja teised teemast huvitatud meditsiinitöötajad.
Täienduspunkte: 2
Lisainfo ja registreerimine.