Ohtlik trend: väikelaste mürgistusjuhtumid sagenevad, kuigi on välditavad
Aive Mõttus
press@med24.ee
Terviseameti mürgistusteabekeskuse infoliinile 16662 laekunud kõnede hulgas on kasvanud juhtumite hulk, kus väikelapsed joovad laokile jäetud kemikaale või söövad vanavanemate öökapile unustatud ravimeid. Kõik möödunud aastal lastega juhtunud 1528 mürgistust saanuks tegelikult ära hoida, kui oleks järgitud lihtsaid ohutusreegleid.
Üliharuldaste haigustega inimeste ravi puututav eelnõu läbis Riigikogus esimese lugemise
Uudised Eile, 13. jaanuaril läbis Riigikogus esimese lugemise valitsuse algatatud ravikindlustuse seaduse muutmise ja sellega seonduvalt teiste seaduste muutmise seaduse (välisravi ning ultraharvik-, ekstemporaalsed ja soodusravimid) eelnõu. Muudatuste eesmärgiks on võimaldada ultraharuldaste haigustega inimestele ravi kiiremat alustamist.
Õendusjuhtimine on kaasaegse haigla tugisammas
Uudised Õendusjuhtimine kujundab haigla töökultuuri, tagab ravi järjepidevuse, mõjutab personali heaolu ning hoiab patsiendiohutust. Rahvusvahelised uuringud näitavad, et kuigi õendusjuhtimise mõju on erakordselt suur, võtab järjest vähem õdesid juhirolli. Kuidas toetada õdesid, et nad oleksid valmis sellesse rolli astuma?