Möödunud aasta surmade arvu tõusu üheks põhjuseks oli koroonaviirus

Madis Filippov
madis@celsius.ee
Tervise Arengu Instituudi surma põhjuste registri andmetel oli Eestis eelmisel aastal 15 684 surmajuhtu, mida on 500 rohkem kui aasta varem. Surmade arvu tõusu üheks põhjuseks oli uue koroonaviiruse levik. COVID-19 põhjustas eelmisel aastal 203 surma.

Eesti äppi lisandus isikusamasuse tõendamise funktsioon Esimesed erasektori teenusepakkujad on Confido Meditsiinikeskus ja Fertilitas
Uudised Alates 7. juulist on Eesti äpi kasutajatel võimalik tõendada oma isikusamasust otse nutitelefoni kaudu, esitades teenusepakkujale äpis ID-kaardi või passi digitaalsed andmed. Lahenduse kasutamine on nii teenusepakkujatele kui ka kasutajatele vabatahtlik ja selle kasutuselevõtt toimub koostöös teenusepakkujatega järk-järgult.