Hüpertensiooni intensiivne ohjamine vähendab ortostaatilist hüpotensiooni

Piret Rospu
med24@med24.ee
Enamiku hüpertensiooniga patsientide jaoks ei too agressiivne vererõhu langetamine kaasa ortostaatilise hüpotensiooni riski suurenemist – vastupidi, uuest metaanalüüsist selgub, et parem ravi hoopis vähendab riski.

Tervisejuht – uus teenuseosutaja
Uudised Tänavu aprillis alustasid pilootprojekti VESTA (Valdkondadeülene sotsiaal- ja tervishoiuteenuste toetus ja abi) raames SA Narva Haigla ja SA Ida-Viru Keskhaigla haiglates tööd kümme tervisejuhti. See on maakonna tervishoiu- ja sotsiaalteenuste süsteemis uus ametikoht, mis on seotud arsti- ja sotsiaalabi korraldamise ja koordineerimisega.
Uuendatakse kliiniliste uuringute infosüsteemi sponsorite käsiraamatut Veebiseminar 9. juulil kell 16.30–18.00
Uudised Euroopa Ravimiamet (EMA) avaldab 9. juulil 2025 oma veebilehel uuendatud versiooni kliiniliste uuringute infosüsteemi (CTIS) sponsorite käsiraamatust. Uus käsiraamat asendab senised koolitusmoodulid ning on loodud eesmärgiga parandada materjalide kasutatavust ja lihtsustada navigeerimist.