Ado Viik: haiglate arv väheneb paarikümne aastaga oluliselt (1)

Madis Filippov
madis@celsius.ee
Arvestades Eesti väiksust ja piirkondade tühjenemist seisavad ees tõsised muutused, millele peaksime juba praegu mõtlema – tulevikus on meil üks suur haigla Tallinnas ja Tartus ning väiksemad Pärnus ja Jõhvis, kirjutab 1995. aastal keskhaigekassa juhina töötanud Ado Viik.

ARVAMUS | Pirtsakas suhtumine erarahasse ei sobi tervishoiu rahastamise kriisi
Uudised Tervishoiu aruteludes takerdutakse liialt sageli vastandusse “era vs riiklik“, kuid see mõtteviis on aegunud ega aita tervishoidu lisaraha tuua, selgitab Eesti Tööandjate keskliidu tervise töörühma juht Marja-Liisa Alop. Kogu raha tervishoiu pakkumiseks tuleb niikuinii Eesti inimestelt.
Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastamisele tervishoiu- ja sotsiaalsüsteemi integreerimise väljatöötamiskavatsuse
Uudised Eile, 10. juunil saatis Sotsiaalministeerium erinevatele osapooltele - erialaorganisatsioonid, riigiasutused jt - kooskõlastamiseks ja arvamuse andmiseks Eesti tervishoiu ja sotsiaalsüsteemi integreerimise väljatöötamiskavatsuse. Tagasisidet oodatakse hiljemalt augusti lõpuks.