Neuroloogia

Kliinikumi neuroloogiline eriarstiabi muutub läbi e-konsultatsioonide kättesaadavaks ja sujuvamaks
Neuroloogia 1. aprillist 2025 toimuvad Tartu Ülikooli Kliinikumi närvikliiniku neuroloogia eriala vastuvõtud läbi eelneva perearsti või mõne muu eriala eriarsti e-konsultatsiooni. Muudatuse eesmärk on kiirendada patsientide õigel ajal ravile jõudmist, niisamuti suurendab ümberkorraldus neuroloogide vastuvõttude kättesaadavust.
Keskpidise närvi pitsumise põhjused ja ravivõimalused
Neuroloogia Keskpidise ehk mediaannärvi pitsumine karpaalkanali tasemel ehk nn randmekanali sündroom (RKS) on kõige sagedasem mononeuropaatia ja üldiselt esmatasandi arstidele tuntud probleem. Artikkel püüab heita valgust lisaks karpaalkanali sündroomile ka teistele keskpidise närvi pitsumise põhjustele ning tutvustada tänapäevaseid seisukohti raviotsuste tegemises.
Insuldipatsientide jaoks valmis kompaktne infomaterjal
Neuroloogia Tartu Ülikooli Kliinikumi insuldiprojekti meeskond on koostanud patsientidele mõeldud infomaterjali "Elu pärast insulti", kus on põhjalikult käsitletud just neid teemasid, mis on pärast insulti haigestumist nii inimese kui lähedaste jaoks olulised.
Pearinglus – paljude mittespetsiifiliste kaebuste ja paljude põhjustega häire
Neuroloogia Kaebused, mis seotud pearingluse ja tasakaalu kadumisega, on laialt levinud ja patsiendi jaoks ülimalt häirivad. Ehkki rõhuval enamikul juhtudest põhjustavad neid häireid sisekõrva tasakaalukeskuse probleemid, võivad need viidata mitmetele väga eri raskusega probleemidele.
Insult ja kognitiivsed häired: mida saab patsiendi heaks teha neuropsühholoog?
Neuroloogia Kognitiivse seisundi hindamine on suuremates kliinikutes muutunud laialt levinud praktikaks mitmete haiguste ja seisundite käsitlemisel. Ka paljude haiguste ravijuhendites on peetud kognitiivse seisundi hindamist oluliseks.
Perearstid ja neuroloogid arutavad neuroloogiliste häirete äratundmise olulisust
Neuroloogia Täna Tallinnas toimuval konverentsil arutavad ühiseid koostöökohti perearstid ning neuroloogid. Juttu tuleb omavahelisest koostööst e-konsultatsiooni näitel, aga ka näiteks mäluhäiretega kulgevatest haigustest.