Margus Punab: Eesti mees vajab soospetsiifilist terviseprogrammi

Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Tallinna Ülikoolis isadepäevale pühendatud konverentsil „Kuidas saada isaks?“ rääkis meestearst Margus Punab, et Eesti meeste keskmise eluea kasvu pidurdab soospetsiifilise terviseprogrammi puudumine, näiteks eesnäärmevähi skriining.

USA abordikeeldude mõjud
Uudised 2022. aasta juunil tühistas USA ülemkohus seni kehtinud Roe versus Wade kohtuasja tulemuse ja otsustas, et abordiõigus ei ole föderaalse põhiseadusega kuidagi tagatud. Juba enne seda ja mitmed pärast seda otsust tegutsesid mitmed osariigid kiiresti ja kas keelustasid abordi täielikult või peaaegu täielikult.
Eesti Kaaluravi Selts: meie kehas pole organsüsteemi, mis jääks puutumata ülekaalu kahjulikest mõjudest
Uudised Eelmisel aastal loodud Eesti Kaaluravi Seltsi üks eesmärke on nii elanikkonnas kui ka arstide seas vähendada kaaluprobleemiga seotud stigmat ja juurutada teadmist, et rasvumine on mitmekülgne probleem, mitte inimese laiskusest või tahtejõu puudumisest tulenev nähtus. Seltsi eesmärkidest ja tegemistest rääkis ajakirjale Lege Artis Eesti Kaaluravi Seltsi üks asutajatest kardioloog Henri Kaljumäe.