Le Vallikivi: kui madalale oleme valmis laskuma? Kokkuvõte Le Vallikivi kõnest EPSi aastakonverentsil
Madis Filippov
madis@celsius.ee
Perearst Le Vallikivi, kes juhtis Eesti Perearstide Seltsi aastatel 2017-2023, rääkis seltsi aastakonverentsil kompromissidest, mida on esmatasandil tehtud ning palus mõtiskleda, kui moraalselt madalale ollakse valmis edaspidi laskuma.
Regionaalhaigla konverents “Tuleviku haigla” avas vaate järgmiste aastakümnete tervishoiule
Uudised 27.–28. oktoobril toimus Kultuurikatlas Põhja-Eesti Regionaalhaigla kliiniline suurkonverents “Tuleviku haigla”, mis tõi kahe päeva jooksul kokku enam kui 700 arsti, õe, tervishoiuvaldkonna spetsialisti, teadlase ja otsustaja, et ühiselt arutleda, kuidas kujuneb haigla ja tervishoid järgmistel aastakümnetel.
Algas rohujuuretasandi vaktsineerimiskampaania
Uudised Terviseteemad on populaarsed. Tervisealast infot vajatakse ja seda otsitakse (1), aga veebiruum on meditsiinilist väärinfot pungil täis. Churchilli ütlus, et vale on juba poolel teel ümber maailma, enne kui tõde endale püksid jalga saab, on juba käibetõeks saanud. Või et siis valeinfo levib internetis kiiremini ja sügavamale kui tõene info (2).