Kuu aega koroonavaktsiini: kõrvaltoimeid on vähe ja need on pigem kerged

Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Esimese kuu ja mõne päevaga sai ravimiamet koroonavaktsiini kohta 309 kõrvaltoime teatist, mis on alla ühe protsendi kõikidest vaktsiiniannustest. Kõrvaltoimed võivad olla lühiajaliselt häirivad, kuid valdav enamik neist on kerged ja mööduvad, kirjutab ravimiameti ravimiohutuse osakonna juhataja Ott Laius.

Tervisejuht – uus teenuseosutaja
Uudised Tänavu aprillis alustasid pilootprojekti VESTA (Valdkondadeülene sotsiaal- ja tervishoiuteenuste toetus ja abi) raames SA Narva Haigla ja SA Ida-Viru Keskhaigla haiglates tööd kümme tervisejuhti. See on maakonna tervishoiu- ja sotsiaalteenuste süsteemis uus ametikoht, mis on seotud arsti- ja sotsiaalabi korraldamise ja koordineerimisega.
Uuendatakse kliiniliste uuringute infosüsteemi sponsorite käsiraamatut Veebiseminar 9. juulil kell 16.30–18.00
Uudised Euroopa Ravimiamet (EMA) avaldab 9. juulil 2025 oma veebilehel uuendatud versiooni kliiniliste uuringute infosüsteemi (CTIS) sponsorite käsiraamatust. Uus käsiraamat asendab senised koolitusmoodulid ning on loodud eesmärgiga parandada materjalide kasutatavust ja lihtsustada navigeerimist.