Hüpertensiooni ühingu aastakonverentsil keskenduti uutele ravijuhistele
Evelin Raie
med24@med24.ee
14. märtsil toimunud Eesti Hüpertensiooni Ühingu aastakonverentsil keskenduti uutele hüpertensiooni ravijuhistele ning hüpertensiooni sekundaarsetele põhjustele.
Kiirendatud hindamisprotseduurid toetavad ravimiuuringute läbiviimist Eestis ja Euroopas
Uudised Ravimiamet on loonud riikliku kiirendatud hindamisprotseduuri ning liitunud euroopaülese FAST-EU algatusega, et toetada kliiniliste ravimiuuringute tõhusamat läbiviimist ning tugevdada Eesti rolli rahvusvahelises teadus- ja arendustegevuses.
Enesekaastunne õenduses – hoolivus algab iseendast
Uudised Õendusteaduses pööratakse aina enam tähelepanu õdede vaimse heaolu suurendamisele, pakkudes üheks tõenduspõhiseks meetodiks õdede enesekaastunde arendamise. Seda teemat on oma lõputöös „Enesekaastunne õenduses ja selle arendamine“ (2025, juhendaja Ene Vadi) lähemalt käsitlenud Tallinna Tervishoiu Kõrgkooli õe õppekava vilistlane Merit Birnbaum.