Diabeedi skriining on kõige tõhusam, kui seda alustada 30. ja 45. eluaasta vahel

Med24 toimetaja
med24@med24.ee
NEW YORK (Reuters Health). Ajakirja The Lancet veebiversioonis ilmunud artikli andmetel on 2. tüüpi diabeedi järjestikune skriining kulutõhus juhul, kui seda alustatakse 30. ja 45. eluaasta vahel ning korratakse iga 3–5 aasta järel.

Sotsiaalministeerium vähendab tarbetuid regulatsioone seitsmes seaduses Vaata muudatuste nimekirja!
Uudised Sotsiaalminister Karmen Joller tegi 10. aprillil toimunud valitsuskabineti nõupidamisel ettepaneku loobuda regulatsioonidest ja järelevalvekohustusest, mis on ajale jalgu jäänud ning piiravad asjatult ettevõtteid või kohalikke omavalitsusi. Muudatused mõjutavad positiivselt näiteks majutus- ja lasteasutusi, reisiteenuseid, aga ka müra tasemest teavitamise korda.
Geenitehnoloogia erialal kaitstud doktoritöö tulemused on eriti olulised kõrgema riskiga raseduste jälgimisel
Günekoloogia Hiljuti kaitses Tartu Ülikoolis geenitehnoloogia erialal doktorikraadi Mario Reiman, kelle doktoritöö keskendus platsenta transkriptoomi uurimisele RNA-Seq meetodiga, et paremini mõista raseduskomplikatsioone. Töö käigus tehti mitu olulist avastust.