Ebaviisakate lapsevanemate beebid saavad halvemat arstiabi?

Piret Rospu
med24@med24.ee
Eelmisel aastal kirjutasime, kuidas “rasked” (halvasti käituvad või liigselt abitud) patsiendid saavad suurema tõenäosusega vale diagnoosi. Nüüd leiti, et ka halvasti käituvate vanemate beebidega tegelev meditsiinipersonal teeb vähemkvaliteetselt nii diagnostilisi kui ka ravisse puutuvaid otsuseid, samuti on neil viletsam meeskonnatöö.

Õdede liit: eriõe staatus põhineb magistriharidusel, mitte täiendõppel
Uudised Eesti Õdede Liit ei pea õigeks Eesti Perearstide Seltsi ettepanekut anda täiendõppe läbinud pereõdedele eriõe staatus. Liidu hinnangul ei saa ükski täiendõpe, sh vaimse tervise või kliinilise farmakoloogia kursus, asendada eriõenduse magistritasemel haridust ega anda õigust eriõe nimetusele.
Tervise Arengu Instituudi teadur Karin Streimann valiti Euroopa Ennetusuuringute Ühingu juhiks
Uudised Tervise Arengu Instituudi ennetuse valdkonna juht Karin Streimann valiti Euroopa Ennetusuuringute Ühingu (EUSPR - European Society for Prevention Research) presidendiks. Hetkel asus ta asepresidendi rolli, ühingu presidendi ameti võtab üle 2028. aastal.