Ministeerium: ravimite kõrged hinnad ei ole tingitud hinnakokkulepete vähesusest

Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Sotsiaalministeeriumi hinnangul ei ole ravimite suhteliselt kõrged hinnad Eestis tingitud mitte hinnakokkulepete vähesusest või eksimustest nende sõlmimisel, vaid konkureerivate turustatavate ravimite vähesusest ning piirhinda ületavate ravimite populaarsusest.

Sotsiaalministeerium vähendab tarbetuid regulatsioone seitsmes seaduses Vaata muudatuste nimekirja!
Uudised Sotsiaalminister Karmen Joller tegi 10. aprillil toimunud valitsuskabineti nõupidamisel ettepaneku loobuda regulatsioonidest ja järelevalvekohustusest, mis on ajale jalgu jäänud ning piiravad asjatult ettevõtteid või kohalikke omavalitsusi. Muudatused mõjutavad positiivselt näiteks majutus- ja lasteasutusi, reisiteenuseid, aga ka müra tasemest teavitamise korda.
Geenitehnoloogia erialal kaitstud doktoritöö tulemused on eriti olulised kõrgema riskiga raseduste jälgimisel
Günekoloogia Hiljuti kaitses Tartu Ülikoolis geenitehnoloogia erialal doktorikraadi Mario Reiman, kelle doktoritöö keskendus platsenta transkriptoomi uurimisele RNA-Seq meetodiga, et paremini mõista raseduskomplikatsioone. Töö käigus tehti mitu olulist avastust.