Haavaõde: kuidas valida haavale sobiv ravitoode
![Med24 toimetaja](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-11.gif)
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Haavaprobleemidega kimpus olevaid inimesi on palju ning pea kõik tervishoiutöötajad puutuvad haavadega sagedasti kokku. Mõned haavad paranevad kiiresti ja tõrgeteta, teised on aga vägagi visad. Kuidas valida sobiv haavaravitoode, annab nõu haavaõde Helena Tern.
![Kaupo Koppel. Foto: Scanpix/Tairo Lutter](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-54.gif)
Raport: tervishoius kasvab vajadus kaasata tööjõudu välismaalt
Uudised Arenguseire Keskuse värske lühiraport toob esile, et Eesti tervishoiusüsteemis kasvab lähiaastatel vajadus võõrtööjõu kaasamiseks. Samuti suureneb pidevalt nii erasektoris kui ka mitmel töökohal töötavate tervishoiutöötajate osakaal, mis omakorda vähendab riikliku tervishoiusüsteemi suutlikkust ja pikendab patsientide ooteaegu.![Operatsiooniõdede päev Ida-Tallinna Keskhaiglas. Foto: Ida-Tallinna Keskhaigla](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-54.gif)
15. VEEBRUAR | Euroopa operatsiooniõdede päev toob esile elutähtsa töö
Uudised Laupäeval tähistatakse Euroopas operatsiooniõdede päeva, et tunnustada nende asendamatut rolli ja panust patsientide ohutusse. Ida-Tallinna Keskhaigla kirurgiakliiniku õendusjuht Lia Lind rõhutab, et operatsiooniõed on justkui nähtamatud kangelased, kelle osa ravitöös ja kirurgilistes protseduurides on hindamatu.![Tsüstilisele fibroosile on iseloomulik krooniline kopsuhaigus. Autor: Unsplash](https://med24.ee/sites/all/themes/med24/assets/imgs/placeholder-54.gif)