PEREARSTI ARTIKKEL | Diabeediõde: digitaalsed diabeediseadmed panevad inimesi ennast rohkem jälgima
Mirjam Esperk
mirjam@celsius.ee
Diabeeti põdeval inimesel on lisaks tavalisele veresuhkru mõõtmisele ja süstimisele võimalik kasutada erinevaid digitaalseid võimalusi: näiteks rakendustega ühilduvaid glükoosisensoreid, glükomeetreid ja pliiatssüstlaid. Tartu Ülikooli Kliinikumi diabeediõe Gunneli Lille sõnab, et nüüdisaegsed võimalused on väga positiivselt mõjutanud inimeste enesekontrolli ja nende veresuhkrunäidud on tuntavalt paranenud.
Kardioloog Priit Kampus pälvis AS Maag Grupi teadusstipendiumi
Uudised Esmaspäeval, 27. oktoobril anti Põhja-Eesti Regionaalhaigla suurkonverentsil “Tuleviku haigla” üle AS Maag Grupi teadusstipendium summas 10 000 eurot. Tänavu pälvis tunnustuse kardioloog dr Priit Kampus, kelle teadustöö on pühendatud südame- ja veresoonkonnahaiguste uurimisele.
#VaktsineeriKindlalt: difteeria - lapsi kägistav ingel
Uudised Sel nädalal algas tõenduspõhist tervisesse puutuvat infot jagavate sisuloojate koostöökampaaniat kalendrivaktsiinide kohta. Dr Piret Rospu blogis "Sinu terve laps" avaldatud difteeriat käsitlevas artiklis leidub huvitavat teavet nii lapsevanemetele kui tervishoiutöötajatele.