Pandeemia ajal sündinud lastel ei ole autismi risk suurenenud
Piret Rospu
med24@med24.ee
Koroonapandeemia esimesel aastal sündinud lastel, sealhulgas üsasiseselt koroonaviirusele eksponeeritud lastel ei ole autismi risk suurem kui pandeemiaeelsel perioodil sündinud lastel.
Leetrid: unustatud haigus on taas aktuaalne
Uudised Haiguste Ennetamise ja Tõrje Euroopa Keskuse (ECDC) andmetel oli leetritesse haigestumus Euroopas 2024. aastal kümme korda suurem (üle 35 000 juhu) kui 2023. aastal (ligi 4000 juhtu) (1). 2025. aasta ülevaadet pole veel avaldatud, aga võimalik, et arvud on veelgi suuremad.
Patsientide rahulolu eriarstiabi teenusega püsib kõrge
Uudised Viimase aasta jooksul on eriarsti külastanud veidi üle poole Eesti elanikest. Enamik neist on saadud raviga rahul. Tervisekassa ja Emori tehtud uuringu järgi hindab arstiabi kõrgelt 84% vastanutest. Rahulolematus tekib peamiselt arsti vastuvõtule pääsemise kiirusest.