Pereõdede roll patsientide nõustamises on hüppeliselt suurenenud

Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Täna kogunevad pereõed üle Eesti Tartusse sügiskonverentsile, kus võetakse luubi alla kolm olulist valdkonda pereõdede töös: tervishoiukorraldus pereõdede vaates, vaimne tervis ning seksuaaltervisega seotud küsimused.

KEELEBARJÄÄR TERVISHOIUS | Kahjulik patsiendi tervisele, kurnav tervishoiutöötajale ja kallis riigi rahakotile
Uudised Eesti Arstiteadusüliõpilaste Selts (EAÜS) viis läbi tervishoiusüsteemi keelebarjääri uuringu ning tuvastas, et kui siiani on üldiseks arvamuseks olnud, et vaid noored ei oska vene keelt, siis tegelikult ei oska seda enam piisavalt ka keskealised.
Joller: ühendhaigla on vajalik, olen valmis linnaga ühise aktsiaseltsi moodustamiseks läbirääkimisi jätkama
Uudised Sotsiaalministeerium tutvustas tänasel valitsuskabineti nõupidamisel kava luua eriarstiabi tippkeskus, mille jaoks ühendatakse Tallinna linnale kuuluvad Ida-Tallinna Keskhaigla (ITK), Lääne-Tallinna Keskhaigla (LTKH), Tallinna Lastehaigla ja riigi omanduses olev Põhja-Eesti Regionaalhaigla (PERH).