ITK nõuab silmaarstile tulijatelt saatekirja
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Kui haigekassa ei ole seni silmaarsti juurde pöördumiseks saatekirjanõuet sisse viinud, siis Ida-Tallinna keskhaigla (ITK) silmakliinik võtab juba praegu patsiente vastu vaid saatekirja alusel.
Uuringud: Eesti tervishoid on heal tasemel, kuid selle kvaliteeti saab veelgi tugevamaks muuta
Uudised Uuringud näitavad, et nii Eesti elanikud kui ka tervishoiutöötajad on tervishoiuteenuste kvaliteediga üle keskmise rahul – nad hindavad seda vastavalt 5,8 ja 6,6 palliga kümnest. Kvaliteedi tugevdamiseks on Sotsiaalministeerium juba astunud samme: näiteks Terviseametis alustas tööd kvaliteedikeskus ja aasta lõpuks valmib strateegia koos tegevuskavaga.
Anna Stavdal: ühiskonna suundumused peegelduvad alati ka tervishoius, eriti esmatasandil
Peremeditsiin Anna Stavdal on Norra perearst, kellel on hindamatud teadmised ja kogemused – mitte ainult Norras ja Euroopas, vaid kogu maailmas. On suur au, et ta osales selle aasta jaanuaris Tallinnas noorte perearstide konverentsil EYFDM, jagades oma mõtteid ja kogemusi perearstiabi suundumustest noortele perearstidele 29 riigist, sealhulgas 81 Eesti osalejale. Kohtusin Annaga väga külmal laupäevahommikul enne EYFDM-i konverentsi avatseremooniat. Selleks ajaks oli ta juba jõudnud käia jooksmas – igapäevane liikumine on midagi, milles ta kompromisse ei tee.