Kui uni ei kosuta – laste varjatud unehäired
Aive Mõttus
aive@celsius.ee
Tartu Ülikooli Kliinikumi lastekliinikus käsitletakse väga erinevaid väikelaste ja teismeliste uneprobleeme – alates unetusest kuni uneaegsete hingamishäirete ja narkolepsiani. Väikelapsed ja noorukid jõuavad vastuvõtule tavaliselt siis, kui unehäired hakkavad oluliselt elukvaliteeti mõjutama, kuid unehäirete põhjused võivad olla komplekssed.
Veebruaris registreeriti küberruumis enam kui 800 mõjuga intsidenti Esinesid lühiajalised katkestused TEHIK-u hallatavate veebilehtede töös
Uudised Riigi Infosüsteemi Amet (RIA) registreeris veebruaris 804 mõjuga intsidenti, mis on viimase poole aasta keskmisest madalam näitaja. Tõrked puudutasid nii digiallkirjastamist, pangateenuseid kui ka mitmete veebilehtede toimimist.