Ravimiameti uuring: mitme reniin-angiotensiini süsteemi toimiva ravimi samaaegne kasutamine väheneb
Med24 toimetaja
med24@med24.ee
Arvestades reniin-angiotensiini süsteemi toimivate ravimite järjest laialdasemat kasutamist, on kombinatsioonravi saavate patsientide hulk väike ning patsientide hulk on viimase paari aasta jooksul oluliselt vähenenud.
Eelmise aasta enim laenutatud e-raamat on Tartu Ülikooli mikrobioloogide õpik
Uudised Ligi 900 raamatukogu ühises möödunud aasta laenutuste edetabelis noppis e- ja audioraamatute kategoorias esikoha mikrobioloogia õpik „Meditsiiniline mikrobioloogia II. Bakterid ja seened“, mille autorid on Tartu Ülikooli mikrobioloogid Reet Mändar, Irja Lutsar, Tõnis Karki ja Marika Mikelsaar.
Veidi enam kui aastaga on registreeritud 6900 patsiendiohutusjuhtumit
Uudised 2024. aasta lõpust on kõigil raviasutustel kohutus teavitada Terviseametit kõigist patsiendile ohtlikest olukordadest, olgu selleks siis vale ravimi andmine või kirurgi kinda purunemine operatsiooni ajal. Veidi enam kui aastaga on neid juhtumeid kogunenud 6900.