Diabeedikonverents 2019: diabeediravi ei pea alati alustama metformiiniga

Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
3. oktoobril toimub Tallinnas Viru Konverentsikeskuses diabeedikonverents "Ravi ja ravimid". Konverentsile eelnevas videoloengus märgib endokrinoloog dr Mart Roosimaa, et uue diabeediravi juhendi kohaselt ei pea kõigil patsientidel enam tingimata alustama ravi metformiiniga.

Selle aasta augusti lõpus toimunud Euroopa Kardioloogide Seltsi konverentsil tutvustati Euroopa Kardioloogide Seltsi ja Euroopa Diabeediuuringute Assotsiatsiooni koostöös valminud uut ravijuhendit. Oktoobri alguses Tallinnas toimuvale diabeedikonverentsile eelnevas videoloengus teeb endokrinoloog Mart Roosimaa juhendist ülevaate.

Roosimaa märgib, et uut juhendit vaadates ei pea kõigil patsientidel enam tingimata alustama ravi metformiiniga. Veel toob Roosimaa välja, et basaalinsuliinide uuringutest on selgunud tõsiasi, et neil kõigil on erinev hüpoglükeemia risk. Ning mida uuema põlvkonna basaalinsuliiniga on tegemist, seda vähem esineb hüpoglükeemiat.

Iga-aastane diabeedikonverents annab ülevaate olulisimatest teemadest diabeedivaldkonnas nii diagnostika, ravi kui uuringute valdkonnas. Traditsiooniliselt vahendatakse konverentsil ka ADA-l ning EASD-l käsitletud olulisemaid uuringuid ning uudised. Sel aastal eelnevad konverentsile videoloengud meditsiiniportaalis www.med24.ee. Loengud on vaadatavad vaid konverentsile registreerunutele. Täpsema info leiab siit.

 

Jaga