ÜLEVAADE | Euroopa Diabeediuuringute Assotsiatsiooni 56. konverents

Piret Rospu
med24@med24.ee
Euroopa Diabeediuuringute Assotsiatsiooni 56. konverents toimus tänavu 21.–25. septembril ja oli ajastu vaimule kohaselt virtuaalne. Artikkel toob lugejateni valiku konverentsil käsitletud teemadest.

Järvamaa haigla töötajad esitasid peaarsti peale mahuka kaebuse
Uudised Paarkümmend pettunud endist ja praegust Järvamaa haigla töötajat esitasid mahuka kaebuse haigla peaarsti Külvar Mandi kohta. Väiteid on palju ja osa neist nii tõsised, et terviseamet kaalub menetluse alustamist, selgub seekordsest "Pealtnägijast".
ARVAMUS | Mida võiks meile anda süsteemne vaade ehk riigi tasandil tervishoiusüsteemi kvaliteetne juhtimine?
Uudised Eesti tervishoiusüsteem seisab silmitsi mitmete proovikividega, mis nõuavad strateegilist planeerimist ja süsteemset lähenemist. Peremeditsiini eriala arst-resident Pisar Pind toob välja tervishoiu juhtimise, ressursikasutuse, ennetuse ja patsiendiohutuse kitsaskohti ning pakub võimalikke lahendusi, mis aitaksid muuta meie tervishoiusüsteemi tõhusamaks, patsiendikesksemaks ning kestlikumaks.