Mehe tervisele pühendatud veebiseminarid

Foto: Shutterstock
Med24 toimetaja

Med24 toimetaja

med24@med24.ee
Celsius Healthcare koostöös Uroloogide Seltsiga korraldab sügisel 2021 mehe tervisele pühendatud veebiseminarid, mis keskenduvad väljakutsetele nii ravis kui patsiendi logistikas.

Erektsioonihäirete tekkepõhjused võivad olla nii psühholoogilised kui haigusest tingitud. Nende taga võib olla hirm, alkohol aga ka tervisemure, mida mees ignoreerib, lükates arsti visiiti edasi. Erektsioonihäireid võivad kogeda erinevas vanuses mehed.

20. oktoobril toimuv seminarisarja I osa keskendub erektsioonihäirete käsitlusele kliinilises praktikas. Mida saame teha selleks, et mees jõuaks õigel ajal arsti juurde? Millistele haigustele võib viidata erektsioonihäire ja kuidas neile varakult jälile saada? Koolitust viivad läbi psühhiaater Margus Lõokene, meestearst Kristjan Pomm ja peremeditsiini arst-resident Gerhard Grents.

 

15-20% eesti 20-50 aastastest meestest põevad eesnäärmepõletikku. Enam kui pooled üle 50-aastastest meestest kannatavad eesnäärme healoomulisest suurenemisest tingitud kusemishäirete all ning ühel mehel kuuest diagnoositakse elu jooksul eesnäärmevähk.

Need on peamised terviseprobleemid, mille lahendamisega seisavad silmitsi nii uroloogid kui perearstid ning 10. novembril toimuv seminari II osa keskendub just nendele terviseprobleemidele. Kuidas muuta meeste tervisenäitajaid, arvestades eesti mehe psühholoogiat? Millised peaksid olema sõnumid, mis motiveeriksid meest juba esmaste tervisemurede korral arsti poole pöörduma? Millised on kaasaegsed ravivõimalused ja kuidas tõhustada koostööd perearsti ja uroloogi vahel, et patsiendi teekond tervishoiusüsteemis oleks võimalikult sujuv? Koolitust viivad läbi psühhiaater Margus Lõokene, uroloog Martin Kivi ja peremeditsiini arst-resident Gerhard Grents.

Lisainfo ja registreerimine:

Mees ja erektsioon Mis mõjutab mehe elujõudu? (20. oktoober)

Mees ja haigus. Eesnäärmevähk (10. november)

Jaga