Ärevuse ja unehäirete mõju vererõhule ning südamele

Kiire elutempo, suur vastutus või töökoormus tekitavad stressi ja unehäireid, mille all kannatab suur osa Eesti elanikkonnast. Paraku stress ja unehäired koormavad südame tevist. Selleks, et süda ja veresooned saaksid päevasel ajal meid efektiivselt teenida, vajavad need öösel puhkust. Mida näitavad viimased uuringud ärevuse ja unehäirete mõju kohta vererõhule ja südame tervisele? Kuidas tunneksime ära ja saaksime selliste vaevustega patsiente aidata? Neile ja paljudele muudele küsimustele otsimegi loengu käigus vastuseid.

 

Lektoriks on prof Margus Viigimaa, Põhja-Eesti Regionaalhaigla kardioloogiakeskuse ülemarst-teadusjuht ja Tallinna Tehnikaülikooli Tehnomeedikumi kardiovaskulaarmeditsiini professor. Prof Viigimaa tõeline kutsumus on südamehaiguste ennetamine ja parimate individuaalsete lahenduste leidmine igale patsiendile.

 

Videokoolitus on vaadatav kuni 15.02.2022. Täiendkoolituspunkte oli võimalik teenida kuni 15. maini 2021 kõigil, kes vaatasid video ära ning vastasid pärast seda küsimustikule. Digitaalsed tunnistused väljastab Põhja-Eesti Regionaalhaigla märtsi-, aprilli- ja maikuu lõpus otse e-postile. Küsimuste korral palun pöörduge: koolitus@regionaalhaigla.ee.

NB! Videokoolitus on tasuta, aga video nägemiseks logige sisse oma med24 kasutajakontole, lisage koolitus ostukorvi ja täitke vajalikud andmed. Küsimuste korral võtke meiega ühendust meilil konverentsid@celsius.ee.

Korraldaja: Põhja-Eesti Regionaalhaigla
Sihtrühm: tervishoiutöötajad
Täienduspunkte: 1

Seda haridusalast tegevust toetab iPharma.

Ärevuse ja unehäirete mõju vererõhule ning südamele
Ärevuse ja unehäirete mõju vererõhule ning südamele